Víte, že se žena průměrně usměje 62x za den? Muži se každý den usmějí průměrně pouze 8x.
Mezinárodní den úsměvu se slaví první říjnový pátek po celém světě, vznikl v roce 1999 možná i díky americkému výtvarníkovi jménem Harvey Ross Ball. Výtvarník Harvey dostal v roce 1963 od jedné americké pojišťovací společnosti žádost, aby pro ně vymyslel vizitku. Chtěli tímto podpořit a posílit morálku zaměstnanců. Za méně než 10 minut přišel Harvey s tím, že vytvořil smajlíka – pro zlepšení morálky zaměstnanců. Tak se zrodil první smajlík. Tyto malé žluté obličeje jsou více než jen symbolem, jsou výpovědí o síle úsměvu.
Svátek oslavuje zvednuté koutky na obličeji a připomíná, jak je smích pro život důležitý. To, proč se na sebe lidé smějí, má hned několik důvodů. Dříve sloužil smích zejména jako signál odvolání poplachu, že se všichni kolem mohou cítit v pohodě a může dojít k uvolnění vnitřního napětí.
Jiné to je mezi mužem a ženou. Smíchem dává žena najevo, že se s mužem cítí bezpečně. Smíchů je několik druhů stejně jako veselosti. Smát jsme se naučili dříve než mluvit. Dítě smíchem dává najevo, že je spokojené. Jiný smích pak slouží jako komunikační prostředek dospělých. Vysoký smích je projev podřazenosti, chlácholivý pak nadřazenosti.